Web Sayfamıza Hoş Geldiniz

   

                               ÜYE GİRİŞİ 

   K. Adınız :      

   Şifreniz :      

      Beni Hatırla       

  Yeni Üye   /  Şifremi Unuttum

Araç Üzerindeki Sıvılar

OTO DATA .net
 otomobil hakkında her şey

ShN! Anket
Kullandığınız Araç
Toyota
Hyundaı
Honda
Renault
Fıat
Peugeot
Wolkswagen
Opel
Ford
Kia
mazda
Diğer

OTO DATA.net  - Uyarı Lambaları  ikazları  - Araç Donanım Terimleri  -  site haritası

  Motor yağı
Motor yağı, motorun tüm hareketli aksamı üzerinde film şeklinde ince bir tabaka oluşturarak sürtünme ve aşınmayı azaltır, bu da tekerleklere daha fazla güç aktarıldığı anlamına gelir. Motor yağı içerdiği deterjanlar vasıtası ile motoru temizlemeye yardımcı olur, pasa karşı korur ve aynı zamanda silindirlerin çevresindeki aşırı sıcağın bir bölümünü kartere indirmeye yardımcı olur.

  Şanzıman yağı
40.000 ile 60.000 kilometrede yada 4 yılda bir değiştirilmesi önerilen şanzıman yağının tavsiye edilen bakım / değişim oranları araçların el kitabında mevcuttur.

  Direksiyon hidroliği
Hidrolik direksiyon sistemlerinde kullanılan hidrolik yağı çoğunlukla sorun çıkarmayan sıvıların başından gelir. Her ne kadar sızıntı olasılığı düşük Olsada periyodik bakımlarda servis tarafından kontrol edilmeli ve eksikse tamamlanmalıdır.
3 yılda bir değiştirilmesi önerilir.
  Fren Hidroliği
Özellikle havanın uzun süreli sıcak olduğu yerlerde eskiyen hidrolik yağı kaynama yapabileceğinden ortalama 1.5 yılda bir kez değiştirilmesi gerekmektedir. Sızıntı bile olmasa zamanla fren pistonları ile balataların sıkışması sonucu oluşturduğu boşluğa dolduğundan kendi kendine azalır. Zamanla Hidroliğin içerisinde nem Oluştuğundan değiştirilmesi önerilir.
  Klima gazı
Uzman ve bilgili kişiler haricinde açılmaması gereken ve motor kaput kilidinin arka kısmında bulunan alüminyum borular üzerindeki kapaklardan dolumu yapılan klima gazı kesinlikle yetkili servis tarafından ve uzman kişilerce doldurulmalıdır. Yılda 1 kere kontrolü gerekir
  Antifriz
Radyatörün paslanması ve soğuk havalarda suyun donmasını engellemek için radyatör suyuna ilave edilen Antifriz yılda 1 sefer kontrol edilmeli ve gerekiyorsa değiştirilmelidir.4 Mevsim Sistemde Bulunması Gereken Antifiriz Soğutma Sisteminin Temiz Kalmasına Yardımcı Olur.
  Cam Suyu
Deterjan katkılı suyun konması camların temizliği açısından daha olumlu olduğundan saf su yerine katkılı su kullanılması tavsiye edilen Cam Suyu bittikçe eklenerek doldurulmalıdır.Not: Asitli Deterjanların kullanılması Silecek Lastiklerine Zarar Verebilir Otolara uygun  sabun kullanılması Önerilir.           Sıvıların Dolum Yerlerini Araç Üzerinde Görmek İçin Tıklayın

Telefon destek E mail destek ABS Sorgulama E Yardım A B S Kayıt Zamanında teslim

İLETİŞİM
0544 644 1962

Fren Sistemi

İlgili Bağlantılar

  Triger Kayışı
  El Freni Sistemi
  Firen Yağları
  Polen Filtresi

  Eksoz Sistemi
  LPG nin Bilinmeyenleri
  Motor un Toplanışı (Video)
  Klima Hakkında


Fren yağı

   sık kullanılanlara ekle
  ABS Sorgulama
  Bilgi Edinme Formu

Aktif Ziyaretçi    2
Bugün Tekil203
Ayrıntıları Gör

Ana Sayfa | Hizmetler | Referanslar | Hakkında | Duyurular | Site Haritası | İletişim

 109758
 Copyright 2008-2010 yasinoto.com. All Rights Reserved.

Design   O. Toprak